Apple bulut depolama servisi iCloud fiyatlarını artırdı: İşte Yeni iCloud Fiyatları Hakkında Tüm Detaylar

Hızla yükselen döviz kurları Türkiye’deki çoğu elektronik ürün ve abonelik temelli hizmetlerin fiyatlarının artmasına sebep oldu. Trendin ilk örneğini bir süre önce görmüştük ve şimdi sıra Apple’da. Şirket, yakın zamanda iCloud hizmetinin fiyatlarını ciddi bir şekilde artırarak kullanıcılarını şaşırttı.

iCloud kullanıcıların fotoğraflarını ve dosyalarını buluta yedeklemek için kullandığı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar istedikleri cihazdan dosyalarına kolaylıkla erişebiliyordu. Türkiye’de de büyük bir popülerliğe sahip olan iCloud’un fiyatı Apple’ın zam kararıyla birlikte yüzde 100 arttı.

Apple iCloud Yeni ve Eski Fiyatları

Apple’ın iCloud servisine yaptığı zam sonrasında kullanıcıların gözleri diğer Apple ürünlerine çevrildi. Apple bir süre önce iPhone da dahil olmak üzere neredeyse tüm ürünlerinin Türkiye’deki fiyatlarını artırmıştı.

Apple en son 8 Haziran tarihinde iPhone fiyatlarına zam uygulamıştı. O tarihlerde dolar kuru 23,30 TL civarında seyrediyordu. Bu içeriğin hazırlandığı sırada dolar kuru 26,04 TL’ye ulaşmış durumdadır. Bu durum, gelecek dönemlerde Apple’ın ürünlerine bir zam daha yapabileceği beklentisini güçlendirdi.

iCloud Kapasitesi Eski Fiyatı Yeni Fiyat
5 GB Ücretsiz Ücretsiz
50 GB 6,49 TL 12,99 TL
200 GB 19,99 TL 39,99 TL
2 TB 64,99 TL 129,99 TL

Döviz Kurlarındaki Yükselişin Elektronik Ürünler Üzerindeki Etkisi

Apple’ın iCloud hizmetine yaptığı büyük zam şirketin diğer hizmet ve ürünlerine de benzer bir artışın gelebileceği endişesini ortaya çıkardı. Apple’ın fiyat politikası ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle kullanıcılarını zorlu bir dönem bekleyebilir.

Döviz kurlarındaki yükseliş, elektronik ürünlerin fiyatları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.Kullanıcıların Apple ürünlerine erişimini zorlaştırırken aynı zamanda Apple ürünlerinin ve hizmetlerinin sağlayıcıları üzerinde de ekonomik baskı oluşturdu. Apple’ın iCloud hizmetine yaptığı zammın temel nedenlerinden biri olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*