Çalışmaları başladı: Yakında çerçevesiz iPhone geliyor!

Apple, teknoloji dünyasında devrim yaratmaya hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 serisi dışında, gelecekteki modeller için tamamen yeni bir tasarım düşünüyor. Bu yeni tasarım çerçevesiz iPhone olacak!

Apple’ın Hedefi: Çerçevesiz iPhone

Küresel kaynaklardan sızan bilgilere göre Apple, tamamen çerçevesiz bir ekran tasarımı üzerinde çalışıyor. Başlangıçta, üretici ortakları olan Samsung Display ve LG, standartlara göre bir panel üretmeleri için talepte bulundu.

iPhone 15 serisi, önceki nesillerden daha ince çerçevelere sahip olacak. Apple’ın hedefi daha da çok iddialı olacak gibi gözüküyor. Piyasadaki en ince çerçeveli telefonları üretmek. Çerçeve inceldikçe, kasanın belirgin bir şekilde küçülmesi ya da ekranın daha da büyütülmesi mümkün olacak.

Ekran Altı Teknoloji: Yüz Tanıma ve Kamera Entegrasyonu

Apple’ın yeni telefon modelinde, Face ID, kamera ve ahize bileşenlerinin ekranın altına entegre edilmesi bekleniyor. Böylece tamamen çentiksiz ve çerçevesiz bir tasarım elde edilecek. Apple, ekran bileşenlerinin inceltilmesi için ortaklarına talimat vermiş durumda.

Apple’ın bu devrim niteliğindeki adımını Teknoloji dünyası, büyük bir heyecanla bekliyor. Çerçevesiz iPhone hedefi, mobil teknoloji sektörünü ne yöne taşıyacak biz de hep birlikte göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*