Counter Strike 2 (CS2) Mac PC’de olacak mı?

Counter Strike: Global Offensive’in (CS:GO) yeni versiyonu Counter Strike 2 için oyunseverlerin en büyük merak konusu, oyunun Mac bilgisayarlarda çalışıp çalışmayacağı oldu. Valve’ın bu konudaki açıklaması ise birçok oyuncuyu üzdü.

Valve’dan Açıklama: Mac’e Destek Yok!

Valve, son yaptığı açıklamada Counter Strike 2’nin macOS versiyonu için bir planlarının olmadığını duyurdu. Peki bu kararın arkasında ne gibi sebepler var? Steam destek sayfasında yapılan açıklamaya göre teknolojik gelişmeler sebebiyle eski donanımlara olan desteğin sonlandırılmasına karar verildi ve bu kapsamda macOS desteği de sona erdirildi.

Valve’ın bu kararını destekleyen bir diğer sebep ise aktif CS:GO oyuncuları arasında eski donanımla oynayan ve macOS kullanan oyuncu yüzdesinin %1’den daha az olması. Fakat unutmamak gerekir ki bu küçük yüzde bile yüz binlerce oyuncuyu ifade ediyor.

Mac Kullanıcılarına İyi ve Kötü Haberler!

Valve, Counter Strike 2’nin Mac sürümü için 26GB güncelleme yayınladı. Ancak bu güncelleme sonrası oyun oynanamaz hale geldi. Oyunculara iyi haber geldi. Valve, belirli şartları sağlayan oyunculara para iadesi yapmayı planlıyor.

Ayrıca Mac’te CS:GO oynamak isteyen oyuncular için eski bir sürümünü ya da frozen build olarak adlandırılan sürümü kullanabilecekler. Ancak bu destek, sadece 1 Ocak 2024’e kadar sürecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*