Gmail’den 6 kullanışlı zaman kazandıran eklenti

E-posta hesaplarına harcanan zamanın, sektöre göre iş yükü oranına bağlı olarak çalışma saatlerinin yüzde 28’ini oluşturduğunu biliyor muydunuz? Bu oran, çalışanların e-posta hesaplarında haftada yaklaşık 13 saat harcadıkları anlamına gelir. Özellikle e-posta yoluyla iletişim halinde olan işletmelerde bu rakamlar çok daha yükseğe tırmanıyor olabilir.

E-posta hesaplarına harcanan zamanı azaltmanın bir yolu yok mu? Elbette var. Tüm işlerimizi e-posta yoluyla yürütmeye devam ederken, bu platformda daha az zaman geçirmemizi sağlayan Gmail eklentileri imdadımıza yetişiyor. E-posta hesabınızda daha az zaman geçirmenize yardımcı olacak bazı Gmail eklentileri şunlardır:

1. Posta pilotu – Mail pilot

Mail Pilot, gelen kutunuzu etkinliklerine göre yapılacaklar listesine dönüştürür. Gelen kutunuzdaki eksik e-posta iletilerini gösterir. Bu eksik push mesajları otomatik olarak gelen kutunuzun dışında arşivlenir. Bu şekilde, bu e-postaları tamamladığınızda, işlenmemiş mesajlar, tamamladığınız e-postalara dahil edilen arşivde normal bir dosya olarak korunmaya devam eder.

2. Bumerang – Boomerang

Bumerang’ı kullanarak, daha sonra bir programla gönderilecek bir e-postayı kaydedebilirsiniz. Tarih ve saati belirterek “Sonra gönder” e tıklayarak, düzenlediğiniz adrese istediğiniz saatte e-postanın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Daha sonraki bir tarihte hatırlanması gereken önemli bir mesajınız varsa, onu arşivleyebilir, gelen kutunuza geri gönderebilir ve orada görmesini sağlayabilirsiniz.

Gönderdiğiniz bir e-postanın, belirli bir zamanda takip edilmesi ve hatırlatılması için özelleştirilmiş ayarlarla size belirli bir zamanda tekrar not olarak sunulmasını sağlayabilirsiniz.

3. Yardımcı – Sidekick

Sidekick, gönderdiğiniz e-postaların bildirimlerine göre size bildirimler gönderir. Örneğin, alıcı gönderdiğiniz e-postayı açtığında bir bildirim alırsınız. Ayrıca, gönderdiğiniz e-postada bir bağlantı varsa, bu bağlantılar açıldığında bildirim almaya devam edersiniz.

4. Posta Zamanlayıcısı – Mail Timer

E-posta hesabınızda geçirmek istediğiniz zamanı kontrol etmek istiyorsanız, bu hesapta geçireceğiniz zaman için bir zamanlama belirlediyseniz, Mail Timer bunu düzenlemenize yardımcı olur. Zaman, herhangi bir e-postayı açtığınız andan itibaren başlar. Bu, zamanınız dolduğunda size bir bildirim olarak gelecektir.

5. Büyük Posta Bul – Find Big Mail

Gmail’de kapasite sorununuz varsa, e-posta kapasitenizi zorlayan e-postaları Büyük Posta Bul ile atabilirsiniz.

6. Gmail Sayacı – Gmail Meter

Gmail’i ne kadar etkili kullandığınıza ve hesabınızda ne tür işlemler yaptığınıza dair raporlar almak istiyorsanız Gmail Sayacını kullanabilirsiniz. Gmail Meter ile bu raporlar size saatlik veya haftalık dönemler hakkında bilgi içeren raporlar olarak sunulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*