Google Play Games PC, Türkiye’de Erişime Açıldı

Google Play Games Android Oyunlar PC’ye Geliyor. Android oyunlarını PC’de oynamak daha da kolay hale geldi. Google Play Games PC, oyunseverlere geniş bir oyun kütüphanesi ve rahat bir oyun deneyimi sunuyor.

Mobil oyunları bilgisayarda oynayabilmek için uzun zamandır oyunseverler farklı uygulamalar tercih ediyordu. Bu uygulamalar ile bilgisayarımızın özelliklerine uygun bir sanal akıllı telefon ya da emülatör kurup oyunları deneyimleyebiliyorduk. Google, bu deneyimi daha da kolaylaştıran bir adım atıyor. Google Play Games PC’nin beta sürümü, Türkiye dahil birçok Avrupa ülkesinin erişimine açıldı ve kullanıcılar doğrudan Android oyunlarına erişebiliyor.

Google Play Games PC beta, Türkiye’de erişime açıldı. Daha önce testler için seçilen kullanıcıların deneyimlediği bu özellik, artık halka açık bir beta süreciyle daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşuyor. Bu uygulama, Android oyunlarını bilgisayarınızda fare ve klavye kullanarak oynama imkanı sunuyor.

Google Play Games PC’nin beta sürümü, ilk olarak Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya gibi ülkelerde test edildi. Bugün yapılan duyuruyla beraber uygulama, Türkiye dahil 56 ülkede erişime açıldı. Oyuncular, Google Play Games PC üzerinden Asphalt 9, Mobile Legends, Summoners War, State of Survival, Three Kingdoms Tactics, 1945 Air Force, Blade Idle, Cookie Run: Kingdom ve Evony: The King’s Return gibi birçok popüler oyunu oynayabilecekler. Bu oyun listesi sürekli olarak güncellenmeye devam edecek.

Google Play Games PC’ye erişmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için ise Windows 10 (v2004) veya 11 işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip bir SSD, Intel UHD Graphics 630 GPU veya eşdeğer bir ekran kartı, 4 çekirdekli 8. Nesil ve üzeri Intel veya AMD işlemci ile 8 GB RAM gereksinimleri bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*