Huawei’den Ucuz Katlanabilir Telefon Üretecek!

Huawei, önümüzdeki yılın başlarında “Pocket” serisine ek olarak 735 dolarlık uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon sunmayı hedefliyor.

Huawei‘nin teknolojik yenilikleri takip edenler için sürpriz bir hamlesi olacak: Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar! Bu hamle, akıllı telefon pazarının bu özel segmentinde yeni bir rekabet dalgasını tetikleyebilir.

Huawei’nin Katlanabilir Telefon Planları

Gelen bilgilere göre Huawei, önümüzdeki yılın ilk yarısında katlanabilir bir telefon piyasaya sürecek. Ancak bu sadece herhangi bir katlanabilir telefon değil; oldukça cazip bir başlangıç fiyatı olan 735 dolarlık bir telefon olması bekleniyor. Bu yeni cihazın, şirketin popüler “Pocket” serisinin bir uzantısı olacağı tahmin ediliyor.

Huawei Katlanabilir Telefon

Geçen yıl, Huawei Çin pazarında ilk giriş seviyesi katlanabilir telefonunu ve P50 Pocket modelinin küçültülmüş bir versiyonunu tanıttı. Bu telefon, yüksek fiyatlı kardeşiyle benzer bir tasarım dilini paylaşıyor, bu da kullanıcılara premium bir deneyim sunuyor olabileceği anlamına geliyor.

Katlanabilir telefonlar, şu anda akıllı telefon pazarının sadece küçük bir kısmını oluştursa da bu segmentin potansiyeli büyük. Endüstri analistleri, katlanabilir telefon sevkiyatlarının 2023 sonunda 21,4 milyona ulaşmasını öngörüyor. 2022’de sevk edilen 14,2 milyon adetle karşılaştırıldığında bu, %50’nin üzerinde bir artış anlamına geliyor. Bu veriler, katlanabilir telefonların giderek daha popüler hale geldiğini ve Huawei’nin bu trende erken katılarak rekabette öne geçmek istediğini gösteriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*