Microsoft, Activision’ı Satın Aldı: İngiltere’de Önemli Karar

Bilişim devi MicrosoftActivision Blizzard‘ı satın alma sürecini hızlandırıyor. Kaynaklara göre Xbox üreticisi, 68,7 milyar dolarlık bu büyük anlaşmayı 13 Ekim Cuma günü sonlandırmayı planlıyor. Ancak bu tarihin kesinleşmesi Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun (CMA) vereceği karara bağlı olacak.

Microsoft Satın Alımı 13 Ekim’de Tamamlayabilir!

CMA, geçtiğimiz ay Microsoft’un anlaşma şartlarında yaptığı değişikliklere bağlı olarak satın almayı geçici olarak onayladığını duyurdu. Bu onayın ardından nihai karar için bir danışma süreci başlatıldı. Microsoft’un, önümüzdeki hafta bu sürecin lehine sonuçlanmasını ve böylece Activision Blizzard satın alımını tamamlamasını umuyor.

Activision Oyunları

Nisan ayında, CMA, bulut oyun pazarında oluşturulabilecek olası bir hakimiyet nedeniyle Microsoft’un bu satın alma işlemini engellemişti. Microsoft, bu engeli aşabilmek için bulut yayın haklarını Ubisoft’a satma kararı aldı. Bu yeniden yapılandırma, CMA’nın satın alma işlemine tekrar göz atmasına neden oldu. Eylül ayında CMA, anlaşma şartlarına artık sıcak baktığını ifade eden bir açıklama yaptı. Ancak kurum, halen Microsoft ile Ubisoft arasındaki bulut oyun anlaşmasının detaylarına dikkat ediyor ve anlaşmanın kalıcı olup olmadığından emin olmak istiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*