Netflix’e Yeni Zam Geliyor: Abonelik Ücretleri Artacak!

Netflix, son dönemde hem Hollywood yazarları grevi hem de oyuncuların grevi sonucunda fiyatlarında bir artış yapmayı planlıyor. Ancak bu artışın ne zaman gerçekleşeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Hollywood Grevinin Etkileri

Son zamanlarda Hollywood’da yaşanan yazar ve oyuncu grevleri, pek çok sektörü olduğu gibi Netflix’i de etkiledi. Amerika Yazarlar Birliği’nin stüdyolarla gerçekleştirdiği geçici anlaşma ve temmuz ayında greve başlayan Screen Actors Guild’in stüdyolarla tekrar görüşmelere başlaması, Netflix’in fiyat politikasında değişiklik yapmasının önünü açtı.

Amerika ve Kanada’daki fiyat artışının ardından Netflix’in diğer ülkelerde de fiyatlarını artırması bekleniyor. Ancak bu artışın ne kadar olacağı veya tam olarak ne zaman gerçekleşeceği hakkında somut bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Netflix Türkiye Fiyat Güncellemesi

Eylül ayının başında Netflix Türkiye, abonelik fiyatlarında bir güncelleme yapmıştı. Tek cihaz için SD kalitede izlemeye olanak tanıyan giriş paketi aylık 100 TL‘ye çıkartıldı. Eğer Ultra HD kalitede izlemek isterseniz, aylık 200 TL ödeyerek özel paketi satın almanız gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*