PUBG Hesabım Çalındı! Ne Yapmalıyım?

Merhaba reelsindir.net okuyucusu, size PUBG Mobile hesabımın çalınması ile ilgili başımdan geçen olayı anlatacağım ve nasıl yol izlediğimi sizinle paylaşacağım umarım siz de benim gibi bu hataya düşmezsiniz. 🙂

Çok uzun zamandır gecemi gündüzüme kattığım sabah akşam oynadığım araba parası kadar para yatırdığım oyun, ilk çıktığı zamanlar piyasaya damga vuran PUBG Mobile hesabımı çaldırdım. Olayı özetlemek gerekirse, Oyun Hesabımı iş güç oynamadığım için kuzenim çok ısrarcı olması neticesinde kıramayıp vermiştim. Benim bilgim olmadan oda arkadaşına vermiş ve beraber oynamaktalarmış. Tabi bu olaydan benim hiç bir şekilde bilgim yok hesap elden gittikten sonra öğreniyorum. Benim kuzenim olacak şahıs arkadaşından tekrar hesabı kırmamak için kuzenim hesabını satmış sende girme şeklinde söylüyor. Arkadaşı ise bu duruma zaten hesabı çalınmış telefon numarasını değiştirerek hesaba el koymuşlar. Burada en büyük hata ve suç tarafıma ait hesabımı paylaştığım için. Olayın detayalarına gelecek olursak nasıl bir yol izledim, süreç nasıl ilerledi onlara geçelim!

 • PUBG Mobile (oyun içi) Destek Ekibi İletişim Yöntimi

 

pubg mobile iletişim

PUBG Mobile çalınan hesabımı geri almak için ilk yaptığım destek ekibine ulaşmak oldu. PUBG Mobile oyununda hesabınızın çalındığını fark ederseniz, ilk olarak yapmanız gereken adım destek ekibiyle iletişime geçmektir. Çünkü destek ekibi, hesabınızın giriş yapıldığı yerleri ve çeşitli gizli bilgileri bilmektedir.

 • Oyuna giriş yapın ve ayarlar butonuna tıklayın.
 • Açılan pencerede destek seçeneğini seçin.
 • Destek penceresinin sağ üst köşesindeki mesaj butonuna tıklayın.
 • Açılan mesajlaşma penceresine iki kez “Hesabım Çalındı” yazın.
 • Karşınıza çıkan seçenek penceresinde “Hayır, yardımcı olmadı” butonuna tıklayın.
 • Bir sonraki seçenekte “Hayır” butonuna tıklayın.
 • Sıradaki adımda “Evet” butonuna tıklayın.
 • Bir sonraki seçimde yine “Evet” butonuna tıklayın.
 • İstenilen bilgileri girin.

Tüm bilgileri girdikten sonra, PUBG Mobile destek ekibiyle iletişime geçtiğinizi ve hesabınızın çalındığını bildirmiş olacaksınız.

pubg mobile destek

PUBG Mobile hesap kurtarma deneyiminizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde birbirimize yardımcı olabiliriz.

 • Pubg Mobile Destek Ekibi Ticket Yöntemi

pubg mobile ticket

PUBG Mobile destek ekibine farklı yollardan başvurmamız gerekiyor. Bunun için destek bildirim sayfasını kullanabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada sağ tarafta “Bize Ulaşın” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayarak destek talebinde bulunabileceğiniz sayfaya giriş yapacaksınız.

Destek talebi sayfasına girdiğinizde iletişim için kullanılacak bir e-posta adresi girmeniz gerekecek. Bu şekilde size geri dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz. E-posta adresinizi girdikten sonra, cihazınızın hangi işletim sistemini desteklediğini seçmeniz gerekiyor. PUBG Mobile’ı Android veya iOS üzerinde oynuyorsanız, ilgili seçeneği işaretleyin.

Şimdi önemli bir adıma geliyoruz. “Issues” (Sorunlar) bölümünde “Account Management” (Hesap Yönetimi) seçeneğini seçin. Ardından, yaşadığınız sorunu açıklayacağınız bir alan gelecek. Burada hesabınızın çalındığını ve hesabınıza erişim sağlanamadığını detaylarıyla belirtin. Çalınan hesabınıza bağlı olan tüm sosyal medya hesaplarınızı da yazmayı unutmayın. Böylece destek ekibi sorunu daha iyi anlayabilir ve size yardımcı olabilir.

Eğer elinizde hesabınızın çalındığına dair bilgi veya belgeler varsa, isterseniz “Add File” (Dosya Ekle) seçeneğiyle bunları ekleyebilirsiniz. Bu, hesabınızın geri alınması sürecinde size yardımcı olabilir. Unutmayın, sorunuza cevap gelmesi durumunda kimlik bilgilerinizi talep edebileceklerini aklınızda bulundurun.

Son olarak güvenlik kodunu girin ve “Gönder” butonuna tıklayın. Artık geriye sadece beklemek kalıyor. Destek ekibi genellikle 48 saat içinde size geri dönüş yapacaktır. Bazen bu süre 2 ila 4 hafta kadar uzayabilir, bu yüzden sabırlı olmanız önemlidir.

Bir hafta boyunca her gün en az bir kez e-postalarınızı kontrol edin. Eğer bir hafta geçti ve hala bir yanıt almadıysanız, başvuruyu tekrarlayabilirsiniz. Yine de unutmayın, bu süreç biraz zaman alabilir fakat doğru adımları takip ederek PUBG hesabınızı geri alabilirsiniz.

Eğer bu süreçte herhangi bir sorun yaşarsanız, PUBG Mobile destek sayfasının “Yorumlar” bölümüne bir mesaj bırakabilirsiniz. Destek ekibi size daha fazla yardımcı olmak için orada olacaktır.

Pubg Mobile E-Posta ile iletişim yöntemi

Aşağıda ki verdiğim mail adres ile başımdan geçen olayı bildirdim. Oyun hesabımın bağlı bulunduğı Sosyal medya hesapları ve E-Posta adresinin tarafıma kayıtlı olduğunu fakat telefon numarasının farklı birisi üzerine kayıtlı olduğunu kaldırmak istediğimi belirttim. Kısa bir süre sonra hesap kurtarma işlemini başlatmak için benden daha önce oyun içerisinden kurtarma talebinde bulunduğum hesap UID (Oyuncu Numarası) – Bağlı bulunduğu mail adresi ve Son 6 ay içerisinde yükleme yaptığum Pubg UC yüklemelerinin ekran görüntülerini talep ettiler. Gerekli bu bilgileri sağlayarak dönüş yaptım. Olumlu yada olumsuz olarak bu yazıyı paylaştığım an intibari ile dönüş bekliyorum. Destek ekibi mail adresi: service@pubgmobile.com

PUBG Mobile nasıl iletişime geçilir?

PUBG mobile ‘nin bir çok iletişim yöntemi vardır fakat en çok kullanılan yöntem oyun için destek iletişim yöntemleridir. PUBG mobil versiyonu Krafton tarafından yayınlanmaktadır ve tüm sorularınıza en iyi şekilde onlar cevap verebilirler. Destek almak için oyun içerisinde Ayarlar menüsü altında göreceğiniz “Müşteri Hizmetleri” ikonuna basmanız ve yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır. E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz. service@pubgmobile.com Pubg mobile’nin en çok karşılaştığı sorunlar ele geçirilmiş oyuncu hesaplarıdır.

Umarım bu yazı çalınan PUBG hesabını geri almak isteyen oyunculara yardımcı olmuştur. Unutmayın, sabırlı olun ve doğru adımları takip edin. Hesabınızı kimse ile paylaşmayın! Pubg politikaları gereği zaten hesap paylaşımı ve ortaklaşa oyun oynamak ihlaldir. Hesabınızı tekrar kurtarmanızı ve tekrar dönmenizi gönülden dilerim. Bol şanslar, Geçmiş olsun!

Mehmet Abacı / reelsindir.net

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*