Reseller Nedir ve Reseller Hosting Nereden Alınır?

Reseller, kelime anlamıyla baktığımızda satın alınan bir şeyin tekrardan satışının yapılması anlamına gelir. İnternetin günümüzdeki kadar aktif olmadığı yıllar içerisinde web yayıncıları için kiralık sunucu almak ve sunucuyu kullanmak oldukça masraflı bir iş olabiliyordu. Bunun için Reseller yani (Bayi) kavramı ortaya çıktı.

Web sunucularının içerisinden ayrılmış en küçük barındırma alanı olan Web Hosting’in bir üst aşamasıdır. Reseller ile kendinize ait bir web sitesini barındırabilir veya hesabınızın izin verdiği kadarıyla barındırma hizmetini farklı bir kullanıcıyla anlaşarak satışa sunabilirsiniz. İnternetin ilk popülerleşmeye başladığı zamanlarda kullanılan  yöntem sayesinde Reseller sahipleri hem kendi barındırma masraflarını düşürebiliyor hem de Reseller hesapları üzerinden gelir elde edebiliyordu.

Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting’lerin içerisinde genellikle birden fazla web sitesi barındırmanıza izin verirler. Üstelik kontrol kısmi olarak sunucu yöneticisinden Reseller hesabı sahibinin eline geçer. Yani, hizmet aldığınız firmayla iletişime geçmenize gerek kalmadan Reseller hesaplarınızın limiti kadar internet sitesini kendi kendinize ekleyip bir Hosting hesabı açarak Reseller hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Reseller Hosting

Reseller Hosting’ler standart Web Hosting’lere göre çok daha fazla web alanı, trafik hacmi ve CPU kullanım limitine sahiptirler. İçerisinde birden fazla web sitesini barındıracak olmaları ve yüksek gereksinime sahip olan web sitelerinin barındırılması için kullanıldığından Reseller’lar çok daha yüksek özelliklerle donatılır.

Reseller Hosting Avantajları Nelerdir?

Birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcıların güvenlik, yönetim kolaylığı ve performans gibi konularda daha iyi bir sonuç elde etmesini sağlamaktadır. Linux tabanlı reseller hizmetlerinde cPanel/WHM altyapısı kullanılmakta olup gelişmiş WHM arayüzü ile kolay bir yönetim imkanı sunmaktadır.

Reseller Hosting Hizmetlerini Kimler Tercih Eder?

Çok sayıda web sitesine sahip olan kullanıcılar, web tasarım ajansları gibi ticari ve bireysel kullanımda daha rahat bir yönetilebilirlik imkanı ile birlikte maksimum performansı hedefleyen kişilerce tercih edilmektedir. Hosting hizmeti satışı yapan isteyen kişi yada kurumlar tarafından tercih edilebilmektedir.

Reseller Hosting Fiyatları

Ülkemiz genelinde hemen tüm web barındırma çözümü sunan firmaların kullanıcılarına sunduğu farklı özelliklerde Reseller hizmet paketleri vardır. Reseller fiyatları alıştığımız web hosting hizmetlerinde olduğu gibi yıllık olarak değil aylık olarak kullanıcıya sunulur. İhtiyacınızı karşılayacak olan Reseller paketlerine göre muhakkak ki Reseller fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*