Rüzgarnet İnternet Kullanıcıları Şikayetçi: İşte Detaylar!

Sanal ortam  da bir kullanıcı Millenicom‘dan ayrıldıktan sonra Akar Telekom bünyesindeki Rüzgarnet internet servisine geçiş yaptığına dair şikayette bulundu. Kullanıcı taahhüt edilen 50 Mbps internet hızı yerine sadece 18 Mbps hız alarak, beklentilerinin altında hız yaşadığını ifade etti. Türk Telekom altyapısını kullanmalarına rağmen önceki sağlayıcı olan Millenicom’da aldığı 35 Mbps hızın Rüzgarnet’te 50 Mbps olarak tahmin ettiği hızdan daha düşük olduğunu belirtti.

rüzgarnet şikayet

Şikayet sahibi hız sorununun yanı sıra müşteri hizmetleri ile iletişimde yaşadığı zorlukları dile getirdi. Akşam 6’dan sonra müşteri temsilcisine ulaşamama ve sıklıkla yaşanan internet kopmalarının yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini vurguladı.

rüzgarnet şikayetvar

Şikayetin en dikkat çekici yanlarından biri ise şikayetin çözümü için başvurulan platform olan Şikayetvar.com‘un engellenmiş olmasıydı. Kullanıcı, Rüzgarnet’in platforma erişimi engellediğini ve şikayet oluşturamadığını dile getirerek durumu ticari ahlaksızlık olarak değerlendirdi. Mobil veri ve VPN kullanarak şikayetvar.com’a bağlanabilen kullanıcı şirketin müşteri memnuniyetine zarar veren uygulama olarak değerlendirdi.

Akar Telekom’un iptal işlemlerindeki prosedürlerini eleştirerek, iptal talebi için istenen forumun ahlaki olmadığını savundu ve en kısa sürede başka internet servis sağlayıcısına geçmeyi planladığını belirtti. Şikayeti’nin en sonunda, “Ucuz etin yahnisi yavan olur” atasözüyle özetleyerek, düşük maliyetli tercihlerin beklenmedik sorunlara yol açabileceğini vurguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*