Spotify TV uygulaması yenilendi!

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan Spotify, akıllı TV’ler için sunduğu yeni güncelleme ile kullanıcı deneyimini köklü bir şekilde yeniliyor. Bu güncelleme, platformun mobil cihazlardaki başarısını akıllı TV’lerde de sürdürme amacını taşıyor.

Spotify’den Akıllı TV’ler İçin Güncelleme Geldi!

Mobil sürümünün aksine daha önceki Spotify akıllı TV uygulaması bazı sınırlamalara sahipti. Ancak bu yeni güncelleme ile birlikte Spotify, akıllı TV’ler için tasarım ve işlevsellik açısından büyük bir atılım yapıyor. Yeni ana ekran tasarımı, ‘Şimdi Çalınıyor Görünümü’ ve kullanıcının dinleme geçmişine göre önerilen yeni şarkılar ve podcast’ler ile daha zengin bir deneyim sunuyor.

Spotify Akıllı TV

Güncelleme, kullanıcılara daha önce akıllı TV uygulamasında olmayan ‘Oynatma Kuyruğu’ aracını sunarak bir sonraki çalmak istedikleri şarkıyı seçme imkanı veriyor. Bu özellik, mobil uygulamadaki kullanım kolaylığını akıllı TV’lere taşıyor.

Spotify’ın bu güncellemesiyle birlikte, farklı hesaplar arasında geçiş yapmak da artık çok daha kolay. Kullanıcıların son aktif oldukları profil, ekranın sağ üst köşesinde görünerek Netflix hesaplarındaki gibi kolay profil geçişi sağlıyor. Ayrıca uzun süredir kullanıcıların talep ettiği ‘Karanlık Mod’ seçeneği de bu güncelleme ile akıllı TV uygulamasına ekleniyor.

Spotify, bu yeniliklerin akıllı TV’lerde, oyun konsollarında ve medya akış cihazlarında destekleneceğini duyurdu. Bu, Spotify’ın küresel pazara yönelik genişleme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*