TikTok, Filtre Üreticilerine Yönelik Ödül Programında Köklü Değişiklikler Geliyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelen TikTok, kullanıcıların ilgisini çeken yaratıcı filtrelerle adından sıkça söz ettiriyor. TikTok, bu özgün ve dikkat çeken filtrelerin yaratıcılarına değer veriyor ve onları ödüllendiriyor. TikTok, ödül programında değişiklikler yapmayı düşünüyor.

Yeni Dönemde TikTok Filtre Ödül Programı

Daha önce Mayıs ayında duyurulan TikTok filtre ödül programı, toplamda 6 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti. Başlangıçta sadece belli başlı ülkelerde pilot uygulama olarak hayata geçen bu program, en az 500 bin videoda kullanılan filtre yaratıcılarına ödül vaat ediyordu.

Ancak yapılan yeni değişikliklerle birlikte bu ödül sistemi daha esnek hale getirildi. Artık yalnızca 3 farklı efektin toplamda 1.000 videoda kullanılması yeterli olacak. Bu değişiklik, daha az bilinen ancak yaratıcı filtre üreticilerini de ödül programına dahil etmeyi amaçlıyor. Böylece platformda çeşitlilik ve etkileşim daha da artacak.

Ödeme Sistemindeki Değişiklikler

TikTok, filtre yaratıcılarına verdiği ödüllerde de bazı değişikliklere gitti. Daha önce sabit bir miktarda verilen ödüller, artık videonun oluşturulduğu ülkeye bağlı olarak farklılık gösterecek. Ancak bu ödüllerin neye göre belirleneceği konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*