Vivo Geliştirici Konferansı 1 Kasım’da Başlıyor!

Çin merkezli popüler akıllı telefon üreticisi Vivo, 1 Kasım’da Geliştirici Konferansı’nı gerçekleştireceğini müjdeledi. Vivo geliştirici konferansı etkinliğinde şirketin en yeni kullanıcı arayüzü olan OriginOS 4‘ü tanıtması bekleniyor. Etkinlik sırasında Vivo’nun başka sürpriz duyurular da yapabileceği konuşuluyor.

OriginOS 4 ile Neler Geliyor?

OriginOS kullanıcı arayüzü, şu ana dek sadece Çin’de satılan Vivo ve iQOO markalı telefonlarda bulunuyordu. Ancak global pazarda Vivo, FunTouch OS arayüzünü kullanıcılara sunuyordu.

Vivo’nun kısa süre önce Hindistan’da tanıttığı Android 14 tabanlı FunTouch OS 14’ü de göz önünde bulundurarak bu yeni arayüzün neler getireceğini merakla bekliyoruz.

FunTouch OS 14’ün Getirdiği Yenilikler

FunTouch OS 14, kullanıcıların genel deneyimini zenginleştiren pek çok yeni özellikle birlikte geldi. Smooth Envision özelliği, sistem performansını optimize ederken RAM kullanımını artırıyor. Özellikle 8 GB veya daha fazla RAM’e sahip cihazlarda, 600 MB’a kadar ekstra RAM alanı sunuluyor.

App Retainer uygulamaların hızla çoklu görev için son durumlarına dönmesine olanak tanırken, Motion Blur ekranlarda daha yumuşak görsel geçişler oluşturuyor. FunTouch OS 14’ün kullanıcı deneyiminde %18,7’lik bir iyileşme sağlıyor. Dahası, işletim sistemi şimdi 12 aktif pencereyi destekleyen geliştirilmiş bir küçük pencere özelliği ile donatıldı.

FunTouch OS 14’te tanıtılan tüm bu özellikler, OriginOS 4’e bazı geliştirmelerle aktarılacak. OriginOS 4 ile piyasaya sürülecek ilk telefonlar, iQOO 12 serisi ve X100 amiral gemisi modelleri olacak. Ayrıca Vivo’nun etkinlik sırasında kendi geliştirdiği yapay zeka platformunu ve IoT cihazlar için yeni işletim sistemini de tanıtması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*