Web Sayfa Görüntülenme Sayısı Nedir?

Sayfa Görüntülenme Sayısı, başta Google AdSense olmak üzere birçok internet reklam modelinde, bir ziyaretçinin sayfayı ziyaret ettiğinde reklamı görüntülemesi sayısıdır. Web siteniz yada uygulamanızda ziyaretçi reklamınız yer alan sitenizden bir sayfayı ziyaret ettiğinde sayfa görüntüleme sayısı değeri 1 olur. Ziyaretçi, sayfanızı yenilediğinde veya farklı bir sayfaya gittiğinde tekrardan reklam görecek ve bu değer 1 rakam daha artacaktır.

Sayfa görüntüleme sayısı, sayfa içerisinde yer alan reklam sayısını etkilemez. Yani internet sayfasında 10 tane de reklam olsa 1 tane de reklam olsa, internet kullanıcısı sayfayı ziyaret ettiği anda bu tek bir sayfa gösterimi olarak sayılır. Yine yukarıdaki örnekle pekiştirecek olursak, sayfanızda 2 reklam varsa ve bir internet kullanıcı bu sayfayı 2 kere ziyaret ediyorsa sayfa görüntülenme sayısı bu kez 2 olacaktır.

Adsense Sayfa Görüntülenme Sayısı Nedir?

Sayfa görüntülenme sayısı tıklama oranı gibi değerlerin belirlenmesi açısından oldukça önemli bir değerdir. Sayfa görüntülenme sayısıyla tıklama oranı arasında makul bir denge olmalıdır. Aksi taktirde reklam yerleşimi başarılı değil veya kitle için yeterince uygun reklamlar gösterilemiyor demektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*