WhatsApp’a Yapay Zeka Geliyor: Sohbet Deneyimi Zenginleşecek!

WhatsApp, Meta’nın Connect etkinliğinde yaptığı duyurularla birlikte sohbet platformunu yapay zeka özellikleriyle bir adım daha ileri taşıyor. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp, sohbet deneyimini zenginleştirecek üç yeni yapay zeka özelliği sunuyor.

WhatsApp’a Yapay Zeka Geliyor!

WhatsApp’ın kısa bir süre önce tanıttığı Meta destekli üç yeni yapay zeka hizmeti, sohbet deneyiminizi daha interaktif ve eğlenceli hale getiriyor. Bu özellikler sayesinde arkadaşlarınız ve ailelerinizle yaptığınız sohbetlerde daha fazla etkileşim ve eğlence sizleri bekliyor. Yapay zeka çıkartmaları, yapay zeka sohbetleri ve fotogerçekçi görüntü üretimi, WhatsApp’ın sunduğu yenilikler arasında.

Ayrıca artık sohbetlerinizde, düşüncelerinizi veya fikirlerinizi temsil eden özel çıkartmalar oluşturabileceksiniz. Yapay zeka, sohbetinize mükemmel uyum sağlayacak çıkartmaları sizin için tasarlayacak.

Yapay Zeka Sohbetleri: Bilgi ve Eğlence Bir Arada

Meta’nın yapay zekaları sayesinde, istediğiniz konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da grup sohbetinizdeki bir tartışmaya son noktayı koymak artık çok daha eğlenceli. Meta’nın yarattığı karakterlerle ilginç yanıtlar alarak, her birinin farklı bakış açılarını öğrenme fırsatı bulacaksınız.

/imagine komutu ile yapay zeka fikirlerinizi, yerleri veya kişileri temsil eden görüntüler oluşturmanıza olanak tanıyor. Bu özellik, görsel içerik üretmenizi ve sohbetlerinizi daha renkli hale getirmenizi sağlıyor.

Yapay Zeka Kişilikleri: Ünlülerle Sohbet Etme İmkanı

WhatsApp, 28 farklı yapay zeka kişiliği sunarak durum bazlı sohbetler sağlıyor. Bu kişilikler arasında Dwyane Wade, Kendall Jenner, MrBeast, Snoop Dogg, Paris Hilton gibi ünlü isimler bulunuyor. Örneğin Dwyane Wade’in yapay zeka kişiliği, Ironman triatloncusu Victor rolünde sizleri motive edecek.

WhatsApp, kullanıcı gizliliğini ön planda tutarak, yapay zekaların kişisel mesajlarınızı okuyamayacağını, fakat uçtan uca şifrelenmiş olarak güvende kalacağını vurguluyor. Aynı zamanda, işletmelerin seçtikleri yapay zeka aracılığıyla hizmetlerini daha kaliteli ve hızlı bir şekilde sunmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

WhatsApp, yapay zeka özellikleri ile sohbet platformunda yeni bir dönemi başlatıyor. Bu yenilikler hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için sohbet deneyimini daha interaktif ve verimli hale getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*