Windows 12 ile Abonelik Dönemi Başlıyor!

Windows kullanıcıları arasında bir süredir dile getirilen ‘abonelik tabanlı işletim sistemi’ konusu, Windows 12 ile gerçeğe dönüşüyor olabilir. Son sızıntılar, Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi olan Windows 12’nin bu yönde bir adım atmış olabileceğini gösteriyor.

Alman Medyasından Sızan Bilgiler

Alman medya kuruluşu olan Deskmodder, yaptığı incelemeler sonucunda Windows 11 23H2 önizleme sürümü ile bazı kıyaslamalarda bulundu. Bu kıyaslamalar sırasında INI yapılandırma dosyasında abonelikle alakalı bazı izlere rastlandı. Microsoft’un yapay zeka teknolojilerini, Windows’un geleceğinde nasıl bir yere koyacağına dair önceki açıklamaları da bu sızıntılarla örtüşüyor.

Windows 11 23H2

Microsoft Bulut Teknolojilerine mi Yöneldi?

Microsoft, yeni Windows versiyonlarıyla birlikte işletim sistemini web tabanlı hale getirme niyetini saklamıyor. Geçtiğimiz aylarda Cloud PC seçeneklerinin Ayarlar menüsünde kullanıcılar tarafından görüntülenmesi, bu yöndeki adımların ilk işaretleri olabilir. CorePC adında, modüler ve tamamen özelleştirilebilir bir Windows versiyonu üzerinde çalışıldığına dair sızıntılar da bu tezi güçlendiriyor. Bu, Microsoft’un Windows 11’i daha bulut merkezli bir yapıya taşıma planının bir parçası olabilir.

Bulut Destekli Windows 12

Son zamanlarda ortaya çıkan bir başka bilgi ise Microsoft’un Windows 12 işletim sisteminin bulut destekli bir versiyonunu geliştirdiğiydi. Microsoft’tan bu iddialar hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Windows 12’nin abonelik tabanlı bir yapıyla sunulabileceği ve yapay zeka özelliklerini bu yapı içerisinde barındırabileceği düşünülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*