Youtube, Reklam Engelleyicilere Karşı Sert Bir Tavır Aldı!

Youtube, son yıllarda reklam konularında gelen yoğun eleştirilere karşın platformda bir dönüşüme gitmeye karar verdi. Dijital dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından biri olan Youtube, artık kullanıcılarının reklam engelleyici eklentilerine göz yummayacağını açıkladı. Bu karar, platformun gelir modelinin temelini oluşturan reklamların, kullanıcı deneyimini zedeleme noktasına gelmesiyle alındı.

Youtube Kullanıcılarına Uyarı: Reklam Engelleyici Kapatın!

Reklam engelleyici eklentileri kullananlar artık Youtube’da bir uyarı mesajıyla karşılaşıyorlar. Youtube, bu kullanıcılara ya Premium aboneliğe geçmeleri ya da reklam engelleyici eklentisini kapatmaları konusunda bir yönlendirme yapıyor.

Youtube’un reklam engelleyicilere yönelik uygulamaları artık Türkiye’de de aktif. Bazı kullanıcılara 3-4 video izleme hakkı tanırken bazı reklam engelleyicilere ise hiç izin vermediği görülüyor. Ancak bu duruma dair farklı kullanıcı deneyimleri de bulunuyor; bazı kullanıcılar, herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

Youtube’un, reklam engelleyicileri tamamen devre dışı bırakma yolundaki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Platformun bu yönde atacağı adımlar merakla bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*